Nasza Historia

W 1972 roku wprowadziliśmy na rynek pierwszy samopompujący materac i od tego czasu pozostajemy w czołówce firm wdrażających innowacje i technologie, które zapewniają komfort podczas wypoczynku pod gołym niebem. Zapoznaj się z naszymi najnowszymi technologiami i innowacjami na osi czasu, aby zobaczyć wszystkie przełomowe rozwiązania, które wprowadziliśmy na przestrzeni lat.

Technologie stosowane w materacach turystycznych i łóżkach polowych

Triangular Core Matrix™

Nasza przełomowa technologia produkcji materacy wykorzystuje opatentowaną dwuwarstwową konstrukcję trójkątnych komór, która pozwala stworzyć najbardziej stabilną matę izolacyjną na rynku. Ta złożona struktura zwiększa również zatrzymywanie ciepła, a w połączeniu z naszą technologią ThermaCapture™ pozwala produkować dmuchane materace o najwyższym współczynniku ciepła do ciężaru.

Wave Core™

Technologia Wave CoreTM bazuje na tych samych zasadach, co zaawansowana technologia Triangular Core MatrixTM. Wykorzystuje ona pojedynczą warstwę poziomych falistych przegród, które zwiększają stabilność i spowalniają konwekcyjną utratę ciepła, a jednocześnie sprawiają, że materac jest lekki i łatwy do spakowania.

Technologia ThermaCapture™

Nasza zastrzeżona powłoka odblaskowa odbija Twoje własne ciepło z powrotem do ciała, zapewniając maksymalną termoizolację. Znajdziesz ją wewnątrz naszych najcieplejszych dmuchanych materacy, dzięki czemu zaoszczędzisz energię na kolejne wyzwania.

Zawór WingLock™

Nasz najnowszy zawór o dużej przepustowości jest trzykrotnie szybszy niż tradycyjne zawory. Umożliwia łatwe jednokierunkowe napełnianie, dzięki czemu nie tracisz sił podczas pompowania. Proste przekręcenie skrzydełek powoduje wyłączenie trybu jednokierunkowego, co pozwala szybko i bez wysiłku spuścić powietrze.

Zawory TwinLock™

Zawory TwinLock™ dostępne w naszych materacach do spania o największej pojemności, są pięć razy szybsze niż zawory tradycyjne. System ten tworzy specjalny zawór jednokierunkowy do nadmuchiwania i drugi zawór, który można całkowicie otworzyć w celu szybkiego spuszczenia powietrza z materaca o dużej objętości.

Pianka StrataCore™

W piance StrataCore™ zastosowano litą warstwę pianki termoelastycznej, którą wykończono w postaci wypustek oddzielonych kanałami powietrznymi. Pozwala to znacznie zmniejszyć masę, a jednocześnie zachować jednolitą warstwę pianki w całym materacu. W rezultacie zmniejszono konwekcyjne straty ciepła i uzyskano najlepszy stosunek ciepła do wagi wśród naszych samopompujących materacy.

Pianki Wycinane Pionowo

Wytłaczane pionowo pianki to jedna z naszych nowatorskich innowacji w zakresie zmniejszania ciężaru i objętości. Pianki te mają pionowe kanaliki wycięte w celu redukcji objętości. Taka struktura zmniejsza gęstość, tworząc lżejszy i bardziej zwarty materac. Resztki pianki są przetwarzane na podróżne poduszki kompresyjne.

Pianki wytłaczane ukośnie

Nasze badania wykazały, że ukośne nacięcia zmniejszają konwekcyjne straty ciepła poprzez spowolnienie pionowego ruchu powietrza między ciałem a zimnym podłożem. Zapewniają taką samą redukcję ciężaru i objętości, jak pianki cięte pionowo.

Pianki Termoizolacyjne

Nasze opatentowane pianki otwartokomórkowe zostały opracowane tak, aby zatrzymywać powietrze i zapewniać wyższą wartość współczynnika R, a także stałe podparcie, trwałość i dużą kompresyjność ułatwiającą pakowanie.

Odwzorowanie nacisku

Strefowe materace do spania powstają w oparciu o dane biometryczne uzyskane od wielu osób leżących na powierzchni wrażliwej na nacisk. Dzięki temu możemy konstruować materace do spania z dodatkowym podparciem w obszarach o wysokim nacisku (biodra, ramiona itp.) i piankami o niskiej gęstości w innych miejscach. W rezultacie zapewniamy wyjątkowy komfort przy minimalnej masie.

RIDGEREST™ & Z LITE™

Termicznie formowane pianki na zawsze zmieniły wygląd materacy i karimat. Stały się one wręcz kultowe. Zwiększają ciepło falistej powierzchni zatrzymującym powietrze, a pianka o podwójnej gęstości zapewnia trwałą i jednocześnie miękką powierzchnię do spania. Wzór „opakowania na jajka” w karimacie Z Lite™ maksymalizuje zwartość i pozostaje ultralekkim standardem wśród karimat.

Technologia BowFrame™

Nasza opatentowana konstrukcja łóżek turystycznych BowFrame™ łączy lekkie kijki, mało rozciągliwą tkaninę i unikalne nóżki, dzięki czemu powstaje system sprężynujących naprężeń. Utrzymuje on łóżko w stabilnej pozycji oraz zapewnia najwyższy komfort snu i podparcie nad podłożem. Podczas użytkowania pałąki łóżka zginają się do momentu, gdy środek pałąka dotyka podłoża, zapewniając użytkownikowi większą stabilność przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności i wygody.

Technologie stosowane w śpiworach

Zoned Insulation

W celu uzyskania najlepszej termoizolacyjności, technologia Zoned Insulation wykorzystuje wypełnienie w górnej i bocznej części śpiwora, gdzie jego wyjątkowa struktura jest najlepiej przystosowana do zatrzymywania ciepła. Dzięki temu, w połączeniu z materacem do spania, z którego pochodzi większość izolacji pod spodem, można zmaksymalizować ciepło i zredukować zbędny ciężar.

Łączniki SynergyLink™

Łączniki SynergyLink™ znajdują się we wszystkich śpiworach Therm-a-Rest. Te odpinane paski można owinąć wokół materaca, tworząc zintegrowany zestaw do spania. Ich zastosowanie minimalizuje utratę ciepła dzięki bardziej równomiernemu kontaktowi śpiwora z materacem. Łączniki utrzymają cię na materacu przez całą noc i już nigdy nie będziesz się zastanawiać, gdzie podział się zamek błyskawiczny.

Przegrody z siatki

W naszych śpiworach i kołdrach puchowych stosowane są przegrody z siatki. Ta doskonała metoda izolacji wykorzystuje pionowe ścianki, dzięki którym puch jest równomierne rozprowadzany bez kompresji i tzw. zimnych punktów, które są charakterystyczne dla zwykłych przeszywanych przegród.

Pętelki przy kołdrach turystycznych i kocach

Większość naszych śpiworów jest wyposażona w małe pętelki wzdłuż ich obwodu. Pasują one do odpowiednich pasków na naszych kołdrach i kocach, umożliwiając przypięcie dodatkowej warstwy ocieplenia na wierzchu śpiwora i dostosowanie poziomu komfortu do szerszego zakresu temperatur.

Certyfikat RDS

Wszystkie nasze produkty puchowe posiadają certyfikat Responsible Down Standard (RDS) – przyznawany przez Textile Exchange, organizację non-profit o zasięgu globalnym, której celem jest nagradzanie i wpływanie na przemysł puchowy i pierzarski za praktyki respektujące humanitarne traktowanie kaczek i gęsi. Certyfikat RDS zapewnia ścisły nadzór nad całym łańcuchem dostaw, dzięki czemu wiesz, co znajduje się w twoim śpiworze.

Ocieplacze stóp TOE-ASIS™

Ta kieszeń z przegrodą izolacyjną pomaga szybko ogrzać zimne stopy. Jest ona wszyta wewnątrz ergonomicznego otworu na stopy we wszystkich śpiworach Therm-a-Rest.

Puch NIKWAX® z hydrofobową impregnacją

Puch Nikwax® z hydrofobową impregnacją, który charakteryzuje się wyjątkową izolacją termiczną, schnie trzy razy szybciej, wchłania 90% mniej wody i zachowuje sprężystość 60 razy dłużej niż nieimpregnowany puch. Ponadto impregnat jest na bazie wody i nie zawiera PFC, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska.

Syntetyczna Izolacja eraLoft™

Zaawansowane włókna poliestrowe EraLoftTM mają w środku pusty kanalik. Taka konstrukcja zatrzymuje więcej ciepła niż jednolite włókna i zmniejsza ciężar. Włókna te bardzo łatwo poddają się kompresji, nie przepuszczają wody i szybko schną, a doskonała izolacja termiczna zapewnia komfort w szerokim zakresie temperatur.

Oś czasu rozwoju technologii

Pięćdziesiąt lat temu stworzyliśmy rynek materacy i do dziś nie przestaliśmy wprowadzać innowacji. Przejrzyj nasz harmonogram i przekonaj się, jak wiele z naszych pierwszych rozwiązań przerodziło się w pomysły, które obecnie wyznaczają standardy technologii zapewniających komfort podczas wypoczynku pod gołym niebem.

W ramach poszukiwania nowych rozwiązań mających zapewnić bardziej komfortowy sen pod namiotem, dzięki wspólnej pracy Jima Lea, Neila Andersona i Johna Burroughsa powstaje pierwszy samopompujący materac.
Widząc w swoim produkcie wielką szansę, trzech przyjaciół zakłada firmę Cascade Designs, pod której szyldem będzie produkować i sprzedawać pierwszy na świecie samopompujący materac do spania.
Pierwszy materac Therm-a-Rest Standard ¾ wyprodukowany w tymczasowej fabryce w Seattle, w stanie Waszyngton, trafia na rynek amerykański.
Amerykański urząd patentowy potwierdza, że Therm-a-Rest to coś wyjątkowego, przyznając firmie Cascade Designs patent na samopompujący materac do spania.
Na rynku pojawia się nowa przełomowa mata piankowa RidgeRest®, w której zastosowano układ profilowanych termicznie wypustek i rowków, aby zwiększyć funkcjonalność standardowych mat wykonanych z pianki.
Therm-a-Rest wprowadza na rynek śpiwór Synergy System™, pierwszy tego typu produkt ze zintegrowanym pokrowcem na śpiwór.
Materac piankowy Z-Rest® o zamkniętej strukturze komórkowej wyznacza nowy standard w zakresie produkcji ultralekkich i komfortowych materacy, który przetrwa próbę czasu. Pozostaje on najlepszym wyborem dla miłośników długodystansowych wędrówek poszukujących wygodnych, a jednocześnie ultralekkich materacy.
Powstaje nowoczesna komora chłodnicza, dzięki której mogliśmy dokonać kolejnego przełomu: precyzyjnie zmierzyć współczynnik izolacyjności R naszych śpiworów i opracować pierwsze śpiwory Therm-a-Rest®.
Opracowana zostaje technologia służąca do wycinania pianki pionowo – jest to najbardziej efektywny sposób tworzenia jeszcze lżejszych mat do spania bez utraty komfortu. To kolejny pierwszy produkt Them-a-Rest, który pozostaje standardem w branży.
W celu zmniejszenia ilości odpadów powstają poduszki Compressible Pillows z pianki, która pozostała po wycięciu nowych mat samopompujących ProLite™.
Powstaje pierwszy dmuchany materac NeoAir®. Opracowane zostają opatentowane technologie, które zapewniają niewyobrażalne wcześniej ciepło i trwałość dmuchanych materacy.
Zostają wprowadzone na rynek śpiwory, które cechują nowe unikalne rozwiązania projektowe, takie jak technologia ThermaCapture™, kieszenie na ocieplacze stóp Toe-asis™, izolacja strefowa i łączniki SynergyLink.
Śpiwór zimowy Polar Ranger, zaprojektowany we współpracy ze znanym polarnikiem Ericiem Larsenem, zdobywa nagrodę Backpacker Editor's Choice Award: „Ten śpiwór jest nie tylko wystarczająco ciepły podczas głębokich przenikliwych mrozów, ale posiada również cechy, których zazwyczaj nie spotykamy w jednym produkcie”.
Śpiwór zimowy Polar Ranger, zaprojektowany we współpracy ze znanym polarnikiem Ericiem Larsenem, zdobywa nagrodę Backpacker Editor's Choice Award: „Ten śpiwór jest nie tylko wystarczająco ciepły podczas głębokich przenikliwych mrozów, ale posiada również cechy, których zazwyczaj nie spotykamy w jednym produkcie”.
1971 r.
1972 r.
1973 r.
1975 r.
1986 r.
1991 r.
1994 r.
1995 r.
1996 r.
2005 r.
2009 r.
2011 r.
2018 r.
2020 r.