Materace Turystyczne Dmuchane, Maty Samopompujące

Masz problem z wyborem materaca? Skorzystaj z pomocy wirtualnego doradcy.

Ultralekkie wycieczki

Lekkie, kompaktowe materace turystyczne idealne dla ultralekkich turystów, wędrowców i alpinistów.

Kemping

Wygodne materace kempingowe z dodatkowym komfortem — idealne na luksusowy kemping.

Backpacking

Materace i maty wystarczająco lekkie, aby podróżować z plecakiem, zachowując komfort podczas biwakowania.

Therm-a-Rest stworzył bezkompromisowe rozwiązanie dla zapewnienia komfortowego wypoczynku w turystyce kwalifikowanej. Ten film oraz artykuł wyjaśniają, jak w materacach dmuchanych NeoAir połączono dobre własności termiczne tradycyjnego materaca z niską wagą i objętością. Podaje też nieco szczegółów na temat materacy dostępnych w sprzedaży z podkreśleniem ich doskonałych własności.

Prowadzone od 1972 roku prace zespołu badawczego firmy Therm-a-Rest nad materacami dmuchanymi, pozwoliły na opracowanie sprzętu do komfortowego wypoczynku na różnego rodzaju wyprawach turystycznych.

Ponad siedmioletnie prace badawcze zaowocowały stworzeniem nowych standardów wypoczynku turystycznego. Od wprowadzenia w 2009 r. nowych modeli dmuchanych materacy, firma została uhonorowana ponad dwunastoma nagrodami dla najlepszego produktu, włączając w to dwie nagrody redakcyjne Editors Choice i nagrodę Amerykańskiego Instytutu Alpinizmu.

Konstrukcja nowych modeli materacy dmuchanych ma specjalną, chronioną patentem konstrukcję zapewniającą zwiększenie izolacji cieplnej w porównaniu do konstrukcji tradycyjnych materaców.

IZOLACYJNOŚĆ NOWYCH MATERACY DMUCHANYCH NEOAIR

Warstwa izolacyjna w nowych modelach materacy posiada opatentowaną budowę złożoną z ponad 100 zamkniętych przestrzeni powietrznych utworzonych na bazie trójkąta utrzymujących ciepłe powietrze, stanowiąc jednocześnie konstrukcję solidną i stabilną.

Nowe materace dmuchane mają komory ułożone poziomo, w poprzek materaca. Konstruktorzy wybrali to rozwiązanie jako komfortowe i zapewniające dobre parametry. Większość nowych dmuchanych materacy ma unikatowy, chroniony patentem system odbijający ciepło wytworzone przez ciało człowieka, zmniejszając straty ciepła spowodowane konwekcją, poprawiając jednocześnie własności izolacyjne poszczególnych przestrzeni, co pozwoliło stworzyć materac o doskonałych właściwościach izolacyjnych.

Materiał izolacyjny zastosowany w materacach NeoAir nie wchłania wilgoci, i w przeciwieństwie do konwencjonalnych materiałów nie ulega degradacji z biegiem czasu.

POMPOWANIE MATERACY DMUCHANYCH NEOAIR

Swój materac możesz napełnić pompując go bezpośrednio ustami lub użyć pokrowca na materac który może jednocześnie spełniać rolę pompki. Dzięki zastosowanej w materacach NeoAir technologii udało się osiągnąć sukces, tworząc materac lekki, wygodny i pakowny.

NAJLŻEJSZE MATERACE DMUCHANE

Materace typu XLite są najmniejszymi i najlżejszymi spośród materacy, ich waga jest mniejsza niż 0.5 kg. Przeznaczone są do turystyki, gdzie priorytetem jest minimalna waga i objętość.

Materace X-Therm są materacami cztero-sezonowymi, zapewniają dobry stopień izolacji termicznej w warunkach niskich temperatur. Są idealne tam, gdzie konieczne jest połączenie małego ciężaru z dobrymi własnościami termicznymi. Są to obecnie najcieplejsze materace na rynku.

Materac NeoAir Trekker przeznaczony jest do użytku w wyższych temperaturach, zapewniając na wyprawach i wędrówkach komfortowy wypoczynek dzięki specjalnie ukształtowanej powierzchni.

Materac NeoAir All Season jest ciepły i mocny przy jednocześnie niedużej wadze. Sprawdza się zarówno na letnich wędrówkach jak i zimowej wspinaczce.

TECHNOLOGIA THERM-A-REST’A

Chroniona patentem technologia zastosowana w materacach Therm-a-Rest pozwoliła na stworzenie znakomitego produktu, niezastąpionego w każdym rodzaju aktywności. Niezależnie od rodzaju uprawianej przez Ciebie turystyki, materace NeoAir zapewnią komfort, są lekkie i pakowne.

Materace Therm-a-Rest są produkowane w USA w wytwórni RCA oraz w naszym zakładzie w Europie w Cork w Irlandii. Aby uzyskać więcej informacji o materacach NeoAir odwiedź najbliższego dealera w Twojej okolicy lub wejdź na stronę thermarest.pl.

Testy Współczynnika R

Współpracowaliśmy z komitetem ASTM w celu stworzenia standardu testowy dla oceny materacy turystycznych i mat samopompujących. W 2020 r. standard testowy ASTM został zastosowany w stosunku do wszystkich materacy i mat w celu zapewnienia jak najbardziej wiarygodnej wartości R. Oznacza to, że po raz pierwszy wszystkie materace i maty zostaną ocenione zgodnie z tym samym standardem, co ułatwi porównanie izolacji materacy i mat różnych producentów.

Wybranie odpowiedniego materaca lub maty

Ponieważ wartość R jest miarą izolacji, nie zapewnia dokładnych ocen zakresu temperatur. Im wyższa wartość R, tym cieplejszy będzie Twój materac czy mata. Aby pomóc turystom i wspinaczom w znalezieniu odpowiedniego materaca czy maty zaprojektowaliśmy tabelę pór roku, aby zasugerować ocenę materaca w różnych warunkach atmosferycznych. Stworzyliśmy tę tabelkę jako wskazówkę, ale zmienne niezależne od nas, takie jak wilgotność, miejsce rozbijania obozu, warunki gruntowe i osobiste preferencje mogą skłonić Cię do wybrania wyższej lub niższej wartości R, niż sugeruje to nasza tabela. Każdy materac i mata w sklepie oficjalnego dystrybutora Therm-a-Rest’a w Polsce – https://paker.pl posiada diagram przedstawiający ocenę R-VALUE oraz wskazówki użycia w konkretnych warunkach. Poniżej przykładowy diagram dla materaca NeoAir XLite: współczynnik izolacji R-Value dla materaca turystycznego neoair xlite

Ultralekkie materace i maty samopompujące

Seria Fast & Light ®  – bardzo lekkie, kompaktowe materace turystyczne oraz maty samopompujące, po złożeniu często wielkości litrowej butelki. Jednocześnie posiadające wysoką izolacyjność. Przeznaczone do różnego rodzaju turystyki, m.in. pieszej, wędrownej jak również do wspinaczki wysokogórskiej.

Materac turystyczny NeoAir XLite NXT & XLite NXT MAX

 • Cichy odpoczynek: Ulepszona konstrukcja wewnątrzna zmniejsza szeleszczenie materaca o 83% w porównaniu z poprzednim modelem XLite!
 • Grubszy, ale nie cięższy: Zwiększono grubość materaca do 7,6 cm, (1,3 cm więcej) jednocześnie zachowując wagę poprzedniego modelu!
 • Ciepło przez cały rok: Technologia ThermaCapture & konstrukcja Triangular Core Matrix zmniejszają straty ciepła zapewniając wartość R (R-Value) na poziomie 4.5 – odpowiednią do całorocznych warunków.
 • Wysoka wydajność i ultrapakowność: Materac po spakowaniu ma rozmiar 1L butelki na wodę.
 • Wiele rozmiarów, dostępna również wersja prostokątna (XLite NXT MAX)
Waga 330 g - 540 g
Współczynnik Izolacyjny R 4.5
Grubość materaca 7.6 cm
Dostępne rozmiary R, RS, RW, L, RW MAX, L MAX

NeoAir XTherm NXT
NeoAir XTherm NXT MAX

Najcieplejszy dmuchany materac turystyczny na świecie (stosunek ciepła na gram materaca) przeznaczony do turystyki wysokogórskiej.

 • Najlepszy stosunek ciepła do wagi w historii: Udoskonalona konstrukcja Trangular Core Matrix i technologia ThermaCapture zapewniają niezrównaną wartość R (R-Value) na poziomie 7.3!
 • Komfort Premium:: 7.6 cm grubości i pozioma konstrukcja z przegrodami zapewnia najwyższy komfort biwakowania w terenie przy minimalnej wadze.
 • Ultralekka trwałość: Materiały: Nylon 70D od spodu wytrzymuje zużywanie podczas długich wypraw; Natomiast Nylon Ripstop 30D na wierzchu sprawia, że materac jest lekki i łatwy do spakowania.
 • XTherm MAX: wersja MAX o prostokątnym kształcie zapewnia dodatkową przestrzeń i komfort podczas odpoczynku w obozie,
 • Wiele rozmiarów: 3 rozmiary podstawowego modelu oraz 2 rozmiary w wersji prostokątnej pozwalają wybrać XTherm NXT, który idealnie wpasuje się do twojego stylu biwakowania.
Waga 440 g - 650 g
Współczynnik Izolacyjny R 7.3
Grubość materaca 7.6 cm
Dostępne rozmiary R, RW, L

NeoAir UberLite

Absolutnie najlżejszy izolujący materac turystyczny dmuchany, jaki kiedykolwiek wyprodukowano.

 • Dla minimalistów, którzy liczą i mierzą każdy gram i centymetr bagażu,
 • Waga piórkowa: UberLite waży nieco ponad 200g (R-Value: 2.3), ustanawiając tym samym nowy standard ultralekkiego komfortu,
 • Duży komfort: 6,4 cm grubości zapewnia luksusowy wypoczynek podczas różnych aktywności,
 • Niezawodna konstrukcja NeoAir®: Wyprodukowany przy użyciu naszej rewolucyjnej technologii - Triangular Core Matrix ™, aby zmaksymalizować odpoczynek podczas długich podróży,
 • Zawór WingLock ™: Nasz intuicyjny i niezawodny zawór maksymalizuje przepływ powietrza, ułatwiając napełnianie i spuszczanie. Skrzydełka blokują uciekanie powietrza podczas nadmuchiwania.
Waga 170 g - 340 g
Współczynnik Izolacyjny R 2.3
Grubość materaca 6.4 cm
Dostępne rozmiary S, R, L

Materac samopompujący ProLite Apex

Oferując niezrównany stosunek izolacji cieplnej do wagi, Apex jest bezdyskusyjnym liderem wśród lekkich i wytrzymałych mat samopompujących.

 • Konstrukcja StrataCore ™: StrataCore zapewnia najlepszy stosunek izolacji cieplnej do wagi każdej maty samopompującej, stosując ciągłą warstwę pianki termicznej umieszczoną pomiędzy naprzemiennymi grzbietami powietrza i pianki,
 • Ultralekki, całoroczny komfort: Idealny na wszystko, od zimowych przygód (poza ekstremalnymi warunkami) po letnie wędrówki z plecakiem,
 • Łatwo zmieści się w plecaku: Po spakowaniu na tyle mały, aby łatwo było zachować miejsce w plecaku na inne rzeczy na szybkie i lekkie wypady.
 • Zawór WingLock ™: Nasz intuicyjny i niezawodny zawór maksymalizuje przepływ powietrza, ułatwiając napełnianie i spuszczanie. Skrzydełka blokują uciekanie powietrza podczas nadmuchiwania.
Waga 620 g - 850 g
Współczynnik Izolacyjny R 3.8
Grubość materaca 5 cm
Dostępne rozmiary R, RW, L

Materac turystyczny NeoAir XLite
& NeoAir XLite Damski

Jeden z najbardziej zaufanych ultralekkich materacy dmuchanych na świecie oferuje więcej ciepła na kilogram niż jakikolwiek inny materac trzy-sezonowy (wiosna-lato-jesień).

 • Ultralekki: Zaawansowane tkaniny i zwężająca się konstrukcja zapewniają komfort i ciepło bez kompromisu,
 • Ciepły: Zgłoszona do opatentowania, refleksyjna technologia ThermaCapture ™ zatrzymuje promieniowanie cieplne, a konstrukcja Triangular Core Matrix ™ minimalizuje konwekcyjne straty ciepła - wszystko to bez problemów związanych z masą, ciężarem lub trwałością wypełnień puchowych i syntetycznych.
 • Wygodny: Grubość (6,4 cm) i przegięta struktura wewnętrzna zapewniają niezrównaną stabilność i wsparcie.
 • Ultra-pakowny: Materiały o małej objętości sprawiają, że materac XLite można spakować do rozmiarów butelki z wodą.
 • Wersja dla kobiet: Zaprojektowana w mniejszym rozmiarze z wyższą wartością izolacyjną R dla osób, którym w nocy jest szczególnie zimno.
 • Zawór WingLock ™: Dowiedz się więcej o zaworze WingLock.
Waga 230 g - 460 g
Współczynnik Izolacyjny R 4.2 (WR 5.4)
Grubość materaca 6.4 cm
Dostępne rozmiary S, R, RW, L, WR (damski)

NeoAir XTherm
NeoAir XTherm MAX

 • Niezrównana Izolacja/kg: Technologia ThermaCapture ™ zatrzymuje promieniowanie cieplne, a konstrukcja Triangular Core Matrix ™ minimalizuje konwekcyjne straty ciepła - wszystko to bez problemów związanych z masą, ciężarem lub trwałością wypełnień puchowych i syntetycznych,
 • Doskonały komfort: Materac o grubości 6,4 cm oraz niezrównanej wartości współczynnika R > 7 spełni swoje zadanie w każdych warunkach (również w bardzo niskich temperaturach w zimie),
 • Pakowny: Da się spakować do rozmiarów butelki z wodą,
 • XTherm MAX: wersja MAX o prostokątnym kształcie zapewnia dodatkową przestrzeń i komfort podczas odpoczynku w obozie,
 • Zawór WingLock ™: Intuicyjny i niezawodny zawór maksymalizuje przepływ powietrza, ułatwiając napełnianie i spuszczanie. Skrzydełka blokują uciekanie powietrza podczas nadmuchiwania.
Waga 430 g - 640 g
Współczynnik Izolacyjny R 6.9
Grubość materaca 6.4 cm
Dostępne rozmiary R, RW, L

Mata samopompująca ProLite Plus
& ProLite Plus wersja damska

3-sezonowy materac samopompujący zapewnia komfort o każdej porze roku – teraz jeszcze lżejszy.

 • Komfort: ProLite Plus łączy w sobie komfort materacy całorocznych z technologią samopompującą,
 • Wysoka izolacja: 3-sezonowa opatentowana konstrukcja pianki diagonal-cut umożliwia komfort w każdej porze roku, Współczynnik R w wersji dla kobiet to 3.9!
 • Wersja dla kobiet: Przystosowany do specyficznej termiki kobiecego ciała. Dostępny w mniejszym rozmiarze i jednocześnie z podwyższonym współczynnikiem R-Value,
 • Zawór WingLock ™: Dowiedz się więcej o zaworze.
Waga 450 g - 880 g
Współczynnik Izolacyjny R 3.2 (WR 3.9)
Grubość materaca 3.8 cm
Dostępne rozmiary S, R, L, WR

Mata samopompująca ProLite
& ProLite wersja damska

Najlżejsza i najbardziej kompaktowa mata samopompująca dostępna na rynku.

 • Ultralekki: Najlżejsza mata samopompująca na rynku turystycznym,
 • Efektywnie izoluje: Cięte pod ukosem kanały piankowe zmniejszają masę i utrzymują ciepło lepiej niż pianki równo pocięte,
 • Wersja dla kobiet: Przystosowany do specyficznej termiki kobiecego ciała. Dostępny w mniejszym rozmiarze i jednocześnie z podwyższonym współczynnikiem R-Value,
 • Bardzo pakowny: Konstrukcja materaca samopompującego ProLite umożliwia kompaktowe pakowanie,
 • Zawór WingLock ™: Dowiedz się więcej.
Waga 350 g - 690 g
Współczynnik Izolacyjny R 2.4 (WR 2.7)
Grubość materaca 2.5 cm
Dostępne rozmiary S, R, L, WR

Karimata Z Lite / Z Lite SOL

Ikona wśród karimat turystycznych - Z Lite zapewnia niezawodny i lekki komfort.

 • Zaawansowane ciepło: (wersja SOL) ThermaCapture ™ odbija promieniowanie ciepła z powrotem do twojego ciała, zwiększając ciepło o 15% (dla uzyskania najlepszych rezultatów połóż matę odblaskową powierzchnią ku górze),
 • Kompaktowa konstrukcja: Konstrukcja w stylu akordeonu szybko składa się w małe, lekkie opakowanie.
 • Wyjątkowo trwała karimata: praktycznie niezniszczalna karimata, dzięki piance o zamkniętych komórkach o podwójnej gęstości zapewnia trwały, ekonomiczny komfort.
Waga 410 g
Współczynnik Izolacyjny R Z Lite: 1.7 / Z Lite SOL: 2.0
Grubość materaca 2 cm
Dostępne rozmiary Z Lite: R

Materace i maty turystyczne Trek & Travel™

Uniwersalne materace turystyczne oraz maty samopompujące – wystarczająco lekkie do podróży z plecakiem jak również oferujące jeszcze większy komfort względem ultralekkich. Przeznaczone do różnych rodzajów turystyki kwalifikowanej np. do turystyki kajakowej jak również do kempingu.
materac turystyczny thermarest neoair topo luxe

NeoAir Topo Luxe

Materac turystyczny Topo Luxe oferuje najwyższy komfort biwakowania w terenie.

 • Przeznaczony do turystyki pieszej, plecakowej (backpacking)jest wizytówką dynamicznego rozwoju materacy NeoAir w ostatnich latach,
 • Jeszcze wyższy poziom komfortu: 10 cm grubości materaca czyni Topo Luxe najgrubszym, jak dotąd dmuchanym materacem turystycznym NeoAir,
 • Gwarantowane ciepło: Opatentowana technologia - Triangular Core Matrix ™ wykorzystuje dwie ułożone w stos warstwy trójkątnych przegród w celu utworzenia stabilnej powierzchni do spania przy jednoczesnym zminimalizowaniu strat ciepła,
 • Kompaktowy: Aby zagwarantować spakowanie materaca do jak najmniejszych rozmiarów, izolację cieplną wykonano bez użycia gabarytowych materiałów wypełniających,
 • Zawór TwinLock ™: Zobacz szczegóły.
Waga 650 g - 960 g (XL)
Współczynnik Izolacyjny R 3.7
Grubość materaca 10 cm
Dostępne rozmiary R, RW, L, XL

materac turystyczny thermarest neoair topo

NeoAir Topo

Zabierz ze sobą kompaktowy luksus na następną outdoorową przygodę!

 • Gruby i solidny: 7,6 cm grubości solidnego podparcia zapewnia komfort i ciepło czyniąc ten materac jednym z najgrubszych materacy turystycznych,
 • Skuteczna izolacja cieplna Konstrukcja WaveCore ™ zapewnia dwa razy więcej ciepła niż standardowe materace turystyczne,
 • Kompaktowy: Zadbano o to, by materac można było łatwo spakować i zmieścić w plecaku,
 • Zawór WingLock ™: Nasz intuicyjny i niezawodny zawór maksymalizuje przepływ powietrza, ułatwiając napełnianie i spuszczanie. Skrzydełka blokują uciekanie powietrza podczas nadmuchiwania.
 • Podobnie, jak do każdego materaca NeoAir, dołączono pokrowiec, worek do pompowania materaca i zestaw naprawczy.
Waga 590 g - 850 g
Współczynnik Izolacyjny R 2.3
Grubość materaca 7,6 cm
Dostępne rozmiary R, RW, L

materac turystyczny thermarest neoair vanture

NeoAir Venture

Niezawodny komfort NeoAir i kompaktowy rozmiar po spakowaniu. Stosunek jakości do ceny nie do pobicia.

 • Wydajność izolacji: Konstrukcja WaveCore ™ zapewnia dwa razy więcej ciepła niż standardowe materace turystyczne dmuchane,
 • Trwały: Wytrzymały poliester 50D i sprawdzone hermetyczne powłoki zapewniają niezawodne działanie przez długi okres czasu,
 • Wygodny: 5 cm grubości i poziome przegrody zapewniają maksymalną stabilność i wsparcie
 • Zawór WingLock ™: Zobacz szczegóły.
Waga 540 g - 740 g
Współczynnik Izolacyjny R 2.2
Grubość materaca 5 cm
Dostępne rozmiary R, L

mata samopompująca thermarest trail pro

Trail Pro

Nasz najcieplejszy i najbardziej komfortowy turystyczny materac samopompujący.

 • Konstrukcja StrataCore ™: StrataCore zapewnia imponujący stosunek ciepła do masy pianki samopompującej, która wykorzystuje ciągłą warstwę pianki termicznej umieszczoną pomiędzy naprzemiennymi grzbietami powietrza i piany,
 • Samopompujący komfort PREMIUM: 7,6 cm najwyższej jakości pianki owinięte przyjazną dla skóry, elastyczną dzianiną czyni Trail Pro najbardziej komfortową matą samopompującą,
 • Łatwy do spakowania: Konstrukcja StrataCore pozwala na łatwe skompresowanie maty do małego rozmiaru,
 • Zawór WingLock ™: Dowiedz się więcej.
Waga 820 g - 1110 g (L)
Współczynnik Izolacyjny R 4.4
Grubość materaca 7.6 cm
Dostępne rozmiary R, RW, L

turystyczna mata samopompująca thermarest trail lite

Trail Lite

Znakomite połączenie wygody, kompaktowości i niezbędnego ciepła.

 • Uniwersalny: Wystarczająco lekki i kompaktowy do backpackingu. Zmieści się w plecaku bez kompromisu, zachowując miejsce dla niezbędnego sprzętu,
 • Lekka konstrukcja: Zapewnia ciepło podczas biwaku jednocześnie dbając, by swoimi rozmiarami pozwolić na spakowanie potrzebnego sprzętu,
 • Łatwy w użyciu: Rdzeń z pianki samoczynnie się napełnia i zroluje w celu ułatwienia pakowania,
 • Wersja dla kobiet: Zapewnia dodatkowe ciepło dla zmarzluchów,
 • Zawór WingLock ™: Dowiedz się więcej.
Waga 740 g - 990 g
Współczynnik Izolacyjny R 3.2 (WR 4.5)
Grubość materaca 3.8 cm
Dostępne rozmiary R, L, WR

Trail Scout

Idealny wybór dla początkujących turystów lub osób poszukujących wyższego komfortu, niż zapewnia to standardowa karimata.

 • Rozpocznij przygodę!: Zapewnia niezbędny komfort w wyjątkowej cenie,
 • Przenośny komfort: Mieści się w dołączonym worku na rzeczy, dzięki czemu można go zabrać ze sobą wszędzie,
 • Lekki: Nie zwiększa odczuwalnie ciężaru plecaka pozwalając Ci skupić się na przygodzie, a nie dźwiganym ciężarze,
 • Samopompujący: Samorozprężający się rdzeń z pianki; uzupełnij kilkoma oddechami, aby uzyskać pożądaną twardość,
 • Zawór WingLock ™: Zobacz szczegóły.
Waga 680 g - 940 g
Współczynnik Izolacyjny R 3.1
Grubość materaca 2.5 cm
Dostępne rozmiary R, L

Karimata turystyczna RidgeRest SOLite

RidgeRest SOLite

Lekka karimata z ThermaCapture ™ zapewnia niezbędny komfort i trwałość.

 • Zaawansowane ciepło: ThermaCapture ™ odbija promieniowanie ciepła z powrotem do twojego ciała, zwiększając ciepło o 20%,
 • Niezwykle wytrzymały komfort: Z rozwagą użyto materiałów piankowych, aby zapewnić miękkie wsparcie i trwałość w terenie.
 • Konstrukcja o wysokiej wydajności: Wydajna konstrukcja wypukłości i wgłębień zatrzymująca ciepło zapewnia niezbędny komfort i ciepło.
Waga 400 g - 540 g
Współczynnik Izolacyjny R 2.1
Grubość materaca 1.5 cm
Dostępne rozmiary R, L

Karimata turystyczna thermarest RidgeRest Classic

RidgeRest Classic

Ponadczasowa karimata backpackingowa gwarantuje komfort biwakowania.

 • Lekka i trwała: Praktycznie niezniszczalna i wystarczająco lekka, aby zabrać ją wszędzie,
 • Konstrukcja o wysokiej wydajności: Wydajna konstrukcja wypukłości i wgłębień zatrzymująca ciepło zapewnia niezbędny komfort i ciepło.
Waga 400 g - 540 g
Współczynnik Izolacyjny R 2.0
Grubość materaca 1.5 cm
Dostępne rozmiary R, L

Materace Kempingowe Dmuchane & Samopompujące

Seria Camp & Comfort ™ to najbardziej komfortowe materace kempingowe dmuchane oraz samopompujące – perfekcyjne do różnego rodzaju kempingu, rodzinnego biwaku i innych aktywności outdoorowych.

MondoKing 3D

Kempingowy materac samopompujący skonstruowany wg technologii StrataCore. Biwakuj po królewsku mając zapewnione luksusowe podparcie i grubość 3D.

 • Komfort niezależnie od miejsca: 11 cm grubości tej konstrukcji zapewnia komfort jak w sypialni niezależnie od tego, gdzie postanowisz biwakować,
 • Konstrukcja StrataCore ™: uzyskując imponujący stosunek ciepła do masy, StrataCore wykorzystuje ciągłą warstwę pianki termicznej umieszczoną pomiędzy naprzemiennymi grzbietami powietrza i pianki,
 • Wygodny materiał: Miękka elastyczna dzianina zapewnia doskonałą oddychalność i miękką powierzchnię, 
 • Olbrzymia powierzchnia spania: Pionowe ściany boczne maksymalizują użyteczną powierzchnię spania,
 • Niezwykle ciepły: Rdzeń z pianki zapewnia ciepło przez cały sezon, w każdej chwli,
 • Łatwy do spakowania: Konstrukcja StrataCore pozwala na łatwe kompresowanie i pakowanie kempingowego materaca,
 • Zawór TwinLock ™: Więcej o zaworze TwinLock.
Waga 1990 g - 2500 g
Współczynnik Izolacyjny R 7.0
Grubość materaca 11 cm
Dostępne rozmiary L, XXL

LuxuryMap

Samo-napełniająca się pianka zapewniająca 7,6 cm dodatkowego komfortu dzięki ukierunkowanemu mapowaniu nacisku.

 • Wygodne materiały: Miękka, elastyczna dzianina jest przyjemna w dotyku,
 • Ukierunkowany komfort: Unikatowy wzór z mapą nacisku zapewnia odpowiednie podparcie i miękkość,
 • Samopompujący: ściśliwy rdzeń z pianki rozszerza się, aby się napompować; dodaj tylko kilka oddechów, aby uzyskać pożądaną jędrność,
 • Zawór TwinLock ™: Nasz intuicyjny i niezawodny zawór maksymalizuje przepływ powietrza, ułatwiając napełnianie i spuszczanie. Skrzydełka blokują uciekanie powietrza podczas nadmuchiwania.
Waga 1480 g - 2330 g
Współczynnik Izolacyjny R 6.0
Grubość materaca 7.6 cm
Dostępne rozmiary R, L, XL

materac kempingowy thermarest basecamp

Materac samopompujący BaseCamp

Zaprojektowany z myślą o najwyższym komforcie na kempingu.

 • Przemyślana tkanina: Lekkie, miękkie materiały sprawiają, że ten materac jest wyjątkowo wygodny,
 • Grubość: 5 cm grubości zapewnia wysoki poziom ciepła i wsparcia. ,
 • Wysokiej jakości pianka samopompująca: lita pianka czyni BaseCamp cieplejszym i bardziej stabilnym. Rdzeń ze ściśliwej pianki rozszerza się po rozpakowaniu, co ułatwia samo-zasysanie powietrza. 
 • Trwałość: Solidna, klasyczna konstrukcja zapewnia wyjątkową wartość,
 • Zawór WingLock ™: Dowiedz się więcej.
Waga 1140 g - 1820 g
Współczynnik Izolacyjny R 6.0
Grubość materaca 5 cm
Dostępne rozmiary R, L, XL

NeoAir Camper Duo

Niezrównany luksus dla dwojga.

 • Podwójna komora: Dwie niezależne komory i zawory zapewniają obozowiczom spersonalizowany komfort,
 • Połączenie bez szpar: Materac tworzy spójną powierzchnię do spania, która jest całkowicie wolna od szpar, co zapewnia obojgu wygodę przez całą noc,
 • Kompaktowy: Niegabarytowa konstrukcja pozwala materacowi Camper Duo na kompresję do zaskakująco małych rozmiarów (41 cm x 20 cm).
 • Gruby i wspierający: konstrukcja WaveCore ™ zapewnia stabilne podparcie o wysokości 7,6 cm - idealne dla śpiących na boku i osób poszukujących komfortu.
 • Zawór WingLock ™: Dowiedz się więcej.
Waga 2020 g
Współczynnik Izolacyjny R 2.5
Grubość materaca 7.6 cm
Dostępne rozmiary Double