Marka Thermarest powstała dzięki temu, że wspinacze nie byli zadowoleni z oferowanych im na początku lat siedemdziesiątych mat i materacy pompowanych.

Dwaj młodzi bezrobotni inżynierowie przemysłu lotniczego postanowili zrobić coś, co sprawi, że znajomi wspinacze przestaną narzekać. Jak to często w takich przypadkach bywa rozwiązanie problemu leżało na przysłowiowym bruku – należało tylko pójść do ogródka, aby na kolanach wypielić grządki.

Od pomysłu do realizacji upłynął ponad rok. W tym czasie znajomi inżynierom wspinacze testując NOWE przestali narzekać. NOWE to był pierwszy na świecie “samopompujący się ” materac, był PIERWSZYM TERMARESTEM.

Pierwszy Thermarest był najlepszy, ponieważ był jedyny, a jak na swój czas był lekki, mały po spakowaniu, ciepły, nie ciągnący wilgoci, nie wilgotniejący – dawał niespotykany dotychczas komfort użytkowania: spania, odpoczynku i transportu.

Jego zalety natychmiast dostrzegli kajakarze, cykliści i wszelkiej maści nizinne, podgórskie, półgórskie i górskie łaziki. Szybko znalazł się też na wyposażeniu samochodów, którymi rodziny jeździły na weekend pod namiot. Nasi inżynierowie wiedzieli, że kto stoi, ten nie lata i konieczne jest poprawianie, ulepszanie, modyfikowanie pierwszego, a czasami pożyteczna będzie nawet większa odrobina inwencji, której owocem będzie drugi, lepszy, a potem może nawet kolejny tzn. jeszcze lepszy.

Po wielu latach wskazówka na kole histori nagle zrobiła pełne kółko i marce Thermarest do kolekcji materacy “samopompujących” dołączyły wykonywane w odpowiednio zaawansowanej technologii maty o wdzięcznej nazwie RidgeRest.

Ostatnie wielkie tąpniecie

W świecie tego, co pod śpiworem też miało miejsce w laboratorium Thermaresta – okazało się, że można zrobić taki materac pompowany, że dotychczasowi szczęśliwi użytkownicy “samopompów” mogą być jeszcze bardziej zadowoleni.

Dlaczego marka Thermarest

  • najbardziej innowacyjna,
  • największa w segmencie,
  • z najszerszą i najbardziej zróżnicowaną ofertą,
  • bardzo przyjazna użytkownikom

Dlaczego produkt Thermarest

  • maksymalnie dopracowany,
  • estetyczny,
  • rzadko się psujący,
  • posiada dobrą, długa gwarancję (Limited Live Time Warranty),
  • posiada światową sieć serwisową.

Nazwy producentów i marki produktów należą do ich właścicieli i prezentowane są wyłącznie w celach informacyjnych. Zastrzegamy sobie możliwość błędów edytorskich. Prezentowana oferta nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych, a także nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego. Wszelkie prawa zastrzeżone i prawnie chronione.

Odbierz Rabat 20%
Zapisz się i otrzymaj rabat w wysokości 20% na cały asortyment Therm-a-Rest.
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych, w tym w szczególności o nowych promocjach, produktach i konkursach na mój adres e-mail oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.
Administratorem danych osobowych jest PAKER Sp. z o.o. z siedzibą pod adresem: ul. Płocka 17 lok.8, 01-231 Warszawa, KRS: 0000189867