Therm-a-Rest stworzył bezkompromisowe rozwiązanie dla zapewnienia komfortowego wypoczynku w turystyce kwalifikowanej. Ten film oraz artykuł wyjaśniają, jak w materacach dmuchanych NeoAir połączono dobre własności termiczne tradycyjnego materaca z niską wagą i objętością. Podaje też nieco szczegółów na temat materacy dostępnych w sprzedaży z podkreśleniem ich doskonałych własności.

Prowadzone od 1972 roku prace zespołu badawczego firmy Therm-a-Rest nad materacami dmuchanymi, pozwoliły na opracowanie sprzętu do komfortowego wypoczynku na różnego rodzaju wyprawach turystycznych.

Ponad siedmioletnie prace badawcze zaowocowały stworzeniem nowych standardów wypoczynku turystycznego. Od wprowadzenia w 2009 r. nowych modeli dmuchanych materacy, firma została uhonorowana ponad dwunastoma nagrodami dla najlepszego produktu, włączając w to dwie nagrody redakcyjne Editors Choice i nagrodę Amerykańskiego Instytutu Alpinizmu.

Konstrukcja nowych modeli materacy dmuchanych ma specjalną, chronioną patentem konstrukcję zapewniającą zwiększenie izolacji cieplnej w porównaniu do konstrukcji tradycyjnych materaców.

Izolacyjność nowych materacy dmuchanych NeoAir

Warstwa izolacyjna w nowych modelach materacy posiada opatentowaną budowę złożoną z ponad 100 zamkniętych przestrzeni powietrznych utworzonych na bazie trójkąta utrzymujących ciepłe powietrze, stanowiąc jednocześnie konstrukcję solidną i stabilną.

Nowe materace dmuchane mają komory ułożone poziomo, w poprzek materaca. Konstruktorzy wybrali to rozwiązanie jako komfortowe i zapewniające dobre parametry. Większość nowych dmuchanych materacy ma unikatowy, chroniony patentem system odbijający ciepło wytworzone przez ciało człowieka, zmniejszając straty ciepła spowodowane konwekcją, poprawiając jednocześnie własności izolacyjne poszczególnych przestrzeni, co pozwoliło stworzyć materac o doskonałych właściwościach izolacyjnych.

Materiał izolacyjny zastosowany w materacach NeoAir nie wchłania wilgoci, i w przeciwieństwie do konwencjonalnych materiałów nie ulega degradacji z biegiem czasu.

Pompowanie materacy dmuchanych NeoAir

Swój materac możesz napełnić pompując go bezpośrednio ustami lub użyć pokrowca na materac który może jednocześnie spełniać rolę pompki. Dzięki zastosowanej w materacach NeoAir technologii udało się osiągnąć sukces, tworząc materac lekki, wygodny i pakowny.

Najlżejsze materace dmuchane

Materace typu XLite są najmniejszymi i najlżejszymi spośród materacy, ich waga jest mniejsza niż 0.5 kg. Przeznaczone są do turystyki, gdzie priorytetem jest minimalna waga i objętość.

Materace X-Therm są materacami cztero-sezonowymi, zapewniają dobry stopień izolacji termicznej w warunkach niskich temperatur. Są idealne tam, gdzie konieczne jest połączenie małego ciężaru z dobrymi własnościami termicznymi. Są to obecnie najcieplejsze materace na rynku.

Materac NeoAir Trekker przeznaczony jest do użytku w wyższych temperaturach, zapewniając na wyprawach i wędrówkach komfortowy wypoczynek dzięki specjalnie ukształtowanej powierzchni.

Materac NeoAir All Season jest ciepły i mocny przy jednocześnie niedużej wadze. Sprawdza się zarówno na letnich wędrówkach jak i zimowej wspinaczce.

Technologia Therm-a-Rest’a

Chroniona patentem technologia zastosowana w materacach Therm-a-Rest pozwoliła na stworzenie znakomitego produktu, niezastąpionego w każdym rodzaju aktywności. Niezależnie od rodzaju uprawianej przez Ciebie turystyki, materace NeoAir zapewnią komfort, są lekkie i pakowne.

Materace Therm-a-Rest są produkowane w USA w wytwórni RCA oraz w naszym zakładzie w Europie w Cork w Irlandii. Aby uzyskać więcej informacji o materacach NeoAir odwiedź najbliższego dealera w Twojej okolicy lub wejdź na stronę thermarest.pl.

Wpis jest częścią poradnika na temat materacy tutystycznych dmuchanych i samopompujących. Aby zobaczyć cały poradnik, kliknij tutaj.